שיטות לשיכפול והדפסה על תקליטורים

שיכפול תקליטורים

dvdשיכפול תקליטורים באמצעות Glassmaster - הינה השיטה הנפוצה לשכפול המוני של תקליטורים. בעזרת תהליך כימי מייצרים Glassmaster המכיל את המידע המיועד להכנס לתקליטור. בעת ייצורו של התקליטור המידע "מוטבע" על התקליטור.
יתרונות: השיטה הבלעדית לשיכפול המוני של תקליטורים. תקליטור עמיד לאורך זמן.
חסרונות: מתאים לשיכפול בכמויות גדולות. יקר לשכפול בכמויות קטנות

שיכפול בצריבה - הינה שיטה לשכפול תקליטורים באמצעות צריבה על תקליטור שהוא recordable. לתקליטור כזה יש אמולסיה. הלייזר צורב את המידע על שיכבת האמולסיה.
יתרונות: שיטה טובה לשכפול בכמויות קטנות.
חסרונות: אורך חיים קצר יותר משל התקליטור הרגיל (בגלל התחמצנות שיכבת האמולסיה, ורגישות לשריטות)

הדפסה על תקליטורים

lot_cdsהדפסת משי - הינה השיטה הפופולרית ביותר להדפסה על תקליטורים. ההדפסה באמצעות רשתות משי וצבעי UV. הצבעים איכותיים ואינם יורדים/מתקלפים עם מגע יד אדם. צבע התקליטור כסוף, כדי לקבל הדפסת צבע מלא (פרוצס) יש תחילה להדפיס צבע לבן. שיטה זאת מתאימה לכמויות גדולות

הדפסה דיגיטלית - הינה הדפסה של מדפסת הזרקת דיו/תרמית על התקליטור. לתקליטור יש שיכבה לבנה Printable המאפשרת לקלוט הדפסה. שיטה זאת מתאימה להדפסה בכמויות קטנות. תוצאות איכותיות מאוד.

הדפסת אופסט - הדפסה בשיטת אופסט. התוצאה המתקבלת איכותיתי מאוד. שיטה שמתאימה להדפסה המונית, לא קיימת בארץ.

הדפסה על מדבקות - הינה שיטה ישנה שבה מדפיסים על נייר דביק. את המדבקה מדביקים על התקליטור. שיטה זאת אינה מומלצת כלל. התקליטור בכונן מתחמם גם כשאינו בשימוש. התחממות התקליטור עשויה לגרום להתקלפות המדבקה ולנזק לכונן התקליטורים